Právě vyšlo
Vysávání bez nervů

18. 3. 2016, 10:12 | Diskuze (0)


navigation iconNacházíte se: vysavac.org » A přece centrálně!
Garážová vrata
Kvalitní a levné garážové vrata Altoma.cz
Centrální vysavače
Jednoduché centrální vysavače do rodinných domůHusky.cz
Ohňostoje a pyrotechnika
zabavni-pyrotechnika.cz - pyrotechnika ohňostroje.cz
Kancelářské židle
Hledáte židli do kanceláře nebo pokoje? Kouknete se zde na Kancelářské židle
Duvoca - vysavače
Podívejte se na jednoduch=e centrální vysavače DUOVAC
Kancelářský nábytek
Kancelářský nábytek za skvělé cený ZDE
Kvalitní matrace 1+1
Kvalitní-matrace.eu - matrace, matrace 1+1
Centrální vysavač Duovac Centrální vysavač Husky Cyklon
Husky Q PRO

Centrální vysavač Husky Q PRO

DUOVAC SILENTIUM SILENTIUM

Centrální vysavač DUOVAC SILENTIUM SILENTIUM

Q AIR CYKLON

Centrální vysavač Husky Q AIR CYKLON

HUSKY Q WHISPER

Centrální vysavač HUSKY Q WHISPER

Partnerské weby
Zavoláme Vám

A přece centrálně!

A přece centrálně!

14. 8. 2013, 11:52

„Z věčného luxování mě bolí záda, ale děti trpí alergií, takže pravidelně vysávat prostě musím. Brala bych centrální vysavač Husky, ale už je pozdě!“ Neslyšeli jste náhodou podobný povzdech? Pokud ano, tak vězte, že pozdě není nikdy.

Centrální vysavače

Rady, tipy a doporučení, který centrální vysavač zvolit, naleznete na našich stránkách www.vysavac.org, kde se Vám formou článků a doporučení budeme snažit pomoci zvolit ten správný centrální vysavač. Husky na Facebooku Další tématické weby Vše pro domov - Velice obsáhlý web, který se zajímá o vysavače, koupelny, studny a další součásti pohodlného bydlení. Centrální vysavače - Stránky zaměřené na centrální vysavače jako takové. Archiv - Centrální vysavače Centrální vysavače DuoVac Centrální vysavače -... Kladete si otázky? Známe na ně odpověď. Princip centrálních vysavačů Centrální vysavač DuoVac Kompact pro dům i byt Centrální vysavače vybírejte s rozvahou Prostě spousta možností využití - jednoduše Centrální vysavače DrainVac a Soteco Výhody centrálního vysávání Efektivní úklid? S centrálním vysavačem Duo Vac Efektivní vysávání podle návodu profesionálních hospodyň Posviťte si na nečistotu ve Vašem obydlí Centrální vysavače, kostra moderního obydlí Centrální vysavače pro pohodlné vysávání Video proč centrální vysavač Centrální vysavače Husky, to je doživotní záruka Parťák pro úklidové práce nemusí být pouze váš manžel Ulevte svým dýchacím cestám Vysavače zdrojem čistoty Centrální vysavače a jejich instalace Proč si zvolit centrální vysavače? Jak fungují centrální vysavače? Centrální vysavače a jejich rozvody Aby centrální vysavače dobře sály Vysavače – jaké jsou novinky? Centrální vysavače...Wow!!! Na centrální vysavače myslete již při stavbě domu! Centrální vysavače Husky – členění podle zatížení Vysavače, co jsou pro alergiky požehnáním A přece centrálně! „Z věčného luxování mě bolí záda, ale děti trpí alergií, takže pravidelně vysávat prostě musím. Brala bych centrální vysavač Husky, ale už je pozdě!“ Neslyšeli jste náhodou podobný povzdech? Pokud ano, tak vězte, že pozdě není nikdy. Centrální vysávání je americký vynález, který se zrodil před stoletím. Princip centrálního vysavače a jeho výhody jsme podrobně popsali už několikrát. Proto je shrneme jen stručně, a budeme se věnovat problematice dodatečné instalace tohoto centrálního vysavače v již hotovém domě.

Centrální vysavače Husky a jejich zapojení:

Hlavní část centrálního vysavače tvoří agregát – sací jednotka s odlučovačem prachu. U podsklepeného objektu bývají téměř vždy centrální vysavače Husky umístěny v suterénu (sklad, technická místnost, garáž). Od centrálního vysavače vede síť centrálních rozvodů s výstupy (zásuvkami) v jednotlivých podlažích. Ty jsou vyvedeny kousek nad podlahou a mohou být, podle vašeho přání v každé místnosti, nebo centrálně umístěné například na chodbě.Systému centrálního vysavače je pak třeba přizpůsobit délku vysávací hadice, aby bez potíží obsáhla celé podlaží. Centrální vysavače Husky se spínají automaticky po vsunutí hadice do zásuvky. V zásuvkách jsou kontakty o nízkém napětí – 12V. Samotná hadice centrálního vysavače je lehká a pružná, takže se s ní snadno manipuluje. Bývá ukončena teleskopickou tyčí s klasickou hubicí, kartáčem, nebo jiným nástavcem. Škála příslušenství je opravdu široká. Hadice může být vybavena otočnou rukojetí s vysavačem, který umožní z libovolného místa centrální vysavač vypnout.

Síť potrubí, včetně spojovacích dílů má hladký antistatický povrch a odvádí veškeré nečistoty pryč z obytného prostoru. Centrální vysavače Husky jsou vybaven kontejnerem na usazování hrubších nečistot, zatímco nejjemnější částice, včetně alergenů, systém vyfukuje spolu s nasátým vzduchem zcela mimo dům.

Co mluví pro:

S centrálním vysavačem vás nečeká dlouhá ,,bojová příprava“, hlučná a nepříjemná práce, bolest v zádech ani riziko alergických obtíží.

Díky tomu, že centrální jednotka zůstává mimo uklízené místo, uslyšíte při vysávání jedině slabé syčení sací hubice. V podsklepeném domě najde centrální vysavač Husky své místo v suterénu, v bytě se vejde i do komory, na WC, do kuchyňské linky nebo do šatní skříně (vždy s výfukem vzduchu ven).

Centrální vysavače Husky tvoří dokonalou hygienu: žádný vzduch se nevíří, drobné částečky prachu jsou z vysavače vyvedeny mimo objekt a uvnitř bytu nezůstává nic, co by dráždilo alergiky.

Úklid centrálním vysavačem vám nabídne komfort, jaký si sami předem určíte. Stačí totiž zasunout hadici do zásuvky, která může být vyvedena v každé místnosti zvlášť, nebo máte-li dlouhou hadici, stačí jedna zásuvka na celé podlaží.

Díky novým systémům centrálních vysavačů a bohatému příslušenství dnes umožňuje vysavač komplexní úklid (včetně šamponování koberců, sedacích souprav či potahů v autě, úklidu hladkých ploch pomocí mycí stěrky nebo rychlého odstraňování smetených drobků pomocí tzv. štěrbinové zásuvky v kuchyni). Centrální vysavače Husky vysají i vlhkou špínu nebo mastnotu a prostřednictvím zabudovaného separátoru oddělí mokré nečistoty od suchých. Hotové domy – i tam to jde!

Aby sekání a zednických prací nebylo příliš, vyplatí se k rozvodu potrubí centrálního vysavače využít staré komíny, které již dosloužily. Podmínkou je, aby se zvolený průduch pro svislé rozvody nacházel v sousedství prostoru, který se bude hodit pro umístění centrální vysavačové jednotky (agregátu). U podsklepených objektů to nebývá žádný problém. Tady stačí jen vysekat otvory velikosti 30×20 cm v místech, kde budou v jednotlivých podlažích osazeny zásuvky. Ve sklepě samotném je pak nejobvyklejší vedení potrubí k centrálnímu vysavači pod stropem.

V bytech s menší rozlohou se na vás může usmát štěstí: někdy není nutné do stěn instalovat potrubí žádné, protože lze využít kupříkladu podhledů či soklu kuchyňské linky. Některé modely centrálních vysavačů jsou dokonce určeny speciálně pro malé byty a umožňují dodatečnou instalaci nezávisle na potrubním rozvodu. Znamená to, že u bytů s malou rozlohou nemusí být potrubní rozvod centrálního vysavače k centrálnímu vysavači vůbec instalován: z agregátu, umístěného v předsíni, šatně, chodbě nebo koupelně je celý byt vysáván hadicí z vysavačové zásuvky, která se nachází přímo na vysavači.

Nezávaznou konzultaci k dodatečné montáži centrálního vysavače vám dodavatelská firma poskytne zdarma. Servis firmy Husky jde ještě dál: bezplatně provedeme i základní návrh potrubního rozvodu centrálního vysavače včetně cenové kalkulace. Na jeho základě se již můžete zodpovědně rozhodnout, zda vám trvalé výhody centrálního vysávání stojí za nepříliš velkou investici a dva dny instalační nepohody.

Přestože centrální vysavače Husky jsou zdaleka nejúčinnějším zařízením, které odstraňuje prach, většina klasických vysavačů znečistí více, než vyčistí. Nasávají totiž z povrchu prach, jehož nejmenší částečky jsou vyfukovány zpět do místnosti. Jsou tak malé, že mohou poměrně snadno proniknout přes filtrační mechanismus lidského těla a dostat se až do plic. Centrální vysavače Husky fungují na jiném principu: veškerý vysátý vzduch žene do centrální jednotky. Nejdrobnější prachové částečky, které opouští tuto jednotku, jsou vyvedeny mimo dům.


Poslední názory
celkem komentářů: 0
diskuze

Nejkomentovanější články
Článek: Centrální vysavač DuoVac Kompact Počet komentářu: 18
Článek: Proč si zvolit centrální vysavače? Počet komentářu: 8
Článek: Posviťte si na nečistotu ve Vašem obydlí Počet komentářu: 7
Článek: Vysavače zdrojem čistoty Počet komentářu: 7
Článek: Centrální vysavače Beam snadná cesta k úklidu Počet komentářu: 7
Poslední diskuze
Článek: Centrální vysavače Datum posledního komentáře: 20.12.2011
Článek: Princip centrálních vysavačů Datum posledního komentáře: 20.12.2011
Článek: Centrální vysavač DuoVac Kompact Datum posledního komentáře: 11.9.2018
Článek: Výhody centrálního vysávání Datum posledního komentáře: 20.12.2011
Článek: Posviťte si na nečistotu ve Vašem obydlí Datum posledního komentáře: 9.3.2012