Právě vyšlo


navigation iconNacházíte se: vysavac.org » Centrální vysavače a jejich rozvody
Centrální vysavač Duovac Centrální vysavač Husky Cyklon
Husky Q PRO

Centrální vysavač Husky Q PRO

DUOVAC SILENTIUM SILENTIUM

Centrální vysavač DUOVAC SILENTIUM SILENTIUM

Q AIR CYKLON

Centrální vysavač Husky Q AIR CYKLON

HUSKY Q WHISPER

Centrální vysavač HUSKY Q WHISPER

Partnerské weby

Máte zabouchnuté dveře? Využijte služeb zámečnictví Keynonstop. Zabezpečte své cenností do domácího trezoru do zdi asap ůjčovna stylové tepláky pánské

Zavoláme Vám

Centrální vysavače a jejich rozvody

Centrální vysavače a jejich rozvody

14. 8. 2013, 11:44

Centrální vysavače si získávají na obrovské popularitě. Pokud si budujete nebo rekonstruujete domov, je jistě velmi výhodné přemýšlet o jejich zavedení. Centrální vysavače zajistí čistou domácnost, která se bude snadno uklízet. Pokud jste se rozhodli pro centrální vysavače, je třeba se rozmyslet, kam umístíte jejich rozvody a zásuvky.

Centrální vysavače mají plno výhod

Pro centrální vysavače mluví hned několik dobrých důvodů. Tak předně je to bezhlučný provoz, který centrální vysavače poskytují. Sací jednotka je totiž umístěna na jednom místě v domě, takže při vysávání ji neslyšíte pracovat. Centrální sací jednotka se většinou instaluje do garáže nebo sklepa objektu a je tak v dostatečné vzdálenosti od bytových jednotek. Další plus, které je významné pro centrální vysavače, je hledisko zdravotní.

Při vysávání se totiž nevíří žádný prach a alergeny, částečky prachu jsou okamžitě vyvedeny ven, takže nemohou dále nikoho dráždit. A to je hlavní přínos, který mají centrální vysavače pro alergiky. Centrální vysavače poskytují skutečně snadný úklid. Není třeba nikde vláčet samotné vysavače, zapínat je do sítě a pak třeba manipulovat s jejich šňůrou, která na některá místa nemusí dosáhnout. Centrální vysavače umožňují pouze zasunout hadici do zásuvky a můžete rovnou vysávat. Není třeba vyměňovat pytlíky s nečistotami, výměna zásobníku sací jednotky probíhá pouze jednou za skutečně dlouhý čas. Centrální vysavače poskytují dále mnoho různých funkcí, které běžné vysavače neumějí. Např. umí centrální vysavače uklidit i rozlitou vodu.

Centrální vysavače mají podobné zásuvky jako elektrické rozvody

Pro správné pohodlí je při instalaci třeba zvolit vhodné umístění zásuvek, kam se centrální vysavače poté napojí, tedy přesněji řečeno jejich hadice. Tyto zásuvky by měly být umístěny zhruba 30 – 40 centimetrů nad zem, podobně jako umísťujete zásuvky pro elektrické rozvody. Většinou si můžete vybrat mezi různými typy těchto zásuvek, tak aby vám ladily ve vašem interiéru, podobně jako si vybíráte zásuvky pro rozvody elektrické. Zásuvky je třeba volit tak, aby hadice dosáhla v interiéru skutečně do všech koutů. Centrální vysavače mají většinou hadice, které měří kolem deseti metrů, takže je třeba s touto délkou při výběru umístění zásuvek počítat.

Zdroj: Centrální vysavače Husky 


Poslední názory
celkem komentářů: 0
diskuze

Nejkomentovanější články
Článek: Proč si zvolit centrální vysavače? Počet komentářu: 8
Článek: Posviťte si na nečistotu ve Vašem obydlí Počet komentářu: 7
Článek: Vysavače zdrojem čistoty Počet komentářu: 7
Článek: Centrální vysavače Beam snadná cesta k úklidu Počet komentářu: 7
Článek: Parťák pro úklidové práce nemusí být pouze váš manžel Počet komentářu: 6
Poslední diskuze
Článek: Centrální vysavače Datum posledního komentáře: 20.12.2011
Článek: Princip centrálních vysavačů Datum posledního komentáře: 20.12.2011
Článek: Centrální vysavač DuoVac Kompact Datum posledního komentáře: 9.3.2012
Článek: Výhody centrálního vysávání Datum posledního komentáře: 20.12.2011
Článek: Posviťte si na nečistotu ve Vašem obydlí Datum posledního komentáře: 9.3.2012