Právě vyšlo


navigation iconNacházíte se: vysavac.org » Nová nabídka na trhu bytového vybavení – centrální vysavače Husky
Garážová vrata
Kvalitní a levné garážové vrata Altoma.cz
Centrální vysavače
Jednoduché centrální vysavače do rodinných domůHusky.cz
Ohňostoje a pyrotechnika
zabavni-pyrotechnika.cz - pyrotechnika ohňostroje.cz
Kancelářské židle
Hledáte židli do kanceláře nebo pokoje? Kouknete se zde na Kancelářské židle
Duvoca - vysavače
Podívejte se na jednoduch=e centrální vysavače DUOVAC
Kancelářský nábytek
Kancelářský nábytek za skvělé cený ZDE
Kvalitní matrace 1+1
Kvalitní-matrace.eu - matrace, matrace 1+1
Centrální vysavač Duovac Centrální vysavač Husky Cyklon
Husky Q PRO

Centrální vysavač Husky Q PRO

DUOVAC SILENTIUM SILENTIUM

Centrální vysavač DUOVAC SILENTIUM SILENTIUM

Q AIR CYKLON

Centrální vysavač Husky Q AIR CYKLON

HUSKY Q WHISPER

Centrální vysavač HUSKY Q WHISPER

Zavoláme Vám

Nová nabídka na trhu bytového vybavení – centrální vysavače Husky

Nová nabídka na trhu bytového vybavení – centrální vysavače Husky

14. 8. 2013, 11:53

Dnes již minimum domácností bojuje s prachem a jinými nečistotami bez pomocí vysavače. Práce s vysavačem může být rychlá, a pokud máte vysavač odpovídajícího výkonu a kvality, i příjemná. Pokud vlastníte velký byt, rodinný dům, penzion a podobně rozlehlé objekty, ve kterých je mnoho koberců a čalouněného nábytku, tak jsoue pro Vás centrální vysavače Husky s dostatečným sacím výkonem nutností.

Příslušenství centrálních vysavačů

Další usnadnění práce přináší příslušenství centrálního vysavače v podobě turbokartáče, elektrického klepače koberců, různé kartáče, nástavce, šamponování koberců apod. Tuto činnost dnes plně pokrývají centrální vysavače Husky.

Vzhledem k tomu, že centrální vysávače Husky si ve stále větším měřítku nacházejí cestu i na český trh, je dobré s nimi blíže seznámit a vysvětlit rozdíl oproti klasickým přenosným vysavačům. Centrální vysávací systémy nasátý přefiltrovaný vzduch nevyfukují zpět do místnosti, ale veškeré vysáté nečistoty včetně mikroorganismů jsou odváděny přes filtr mimo Váš byt nebo dům.

Centrální vysavače Husky o průměru cca 30 cm a výšce 100 cm jsou pevně zabudovány v garáži, komoře nebo jiném prostoru technického zázemí objektu. S vysavačovými zásuvkami, vhodně umístěnými ve stěnách bytů, je centrální vysavač propojen speciálním potrubním rozvodem (PVC) o průměru 50 mm s vnitřní antistatickou úpravou. Zásuvky centrálního vysavače jsou propojeny dvoužilovým měděným vodičem na připojovací svorky (24 V) vysavače. Zapnutí centrálního vysavače se provede automaticky zasunutím koncovky 9 m nebo 10,5 m hadice do hadicové zásuvky.Centrální vysavače Husky přináší uživateli nesporné výhody. Odpadá veškerá manipulace s přenosným vysavačem! Díky důslednému odvádění veškerých vysátých nečistot mimo obytné prostory, zde nedochází k víření ani usazování prachu. S prokazatelným snížením množství alergenů ve vzduchu přispívá centrální vysavač podstatným způsobem ke zlepšení domácího prostředí. Velmi kladný efekt, v podobě téměř nehlučného provozu, přináší umístění centrálního vysavače do technického zázemí domu (bytu). Při použití napětí 24 V je absolutně vyloučena jakákoliv možnost úrazu elektrickým proudem při vsunutí hadice do zásuvky.

Centrální vysavače Husky umožňují také vysávat i vodu buď přímo do prachového kanystru umístěného v agregátu, nebo do předřazeného separátoru. Otázka způsobu vysávání je u nás předmětem dlouhých diskusí. Podívejme se tedy na tento problém z obou hledisek. Při vysávání vody vysavačem musíme vyjmout prachový filtr, který by se působením vysávané vody zničil a vyprázdnit prachový kanystr vysavače po ukončení vysávacího procesu propláchneme celé potrubí minimálně 10l vody a znovu vyprázdníme nádobu vysavače. K tomu přistupuje vysušení celého potrubí cca 15 minut provozu celého systému a teprve poté můžeme znovu instalovat prachový filtr. Zkracovat dobu vysušování centrálního vysávacího systému je velmi riskantní, neboť na vlhkém, nevysušeném potrubí se velmi snadno uchytí nečistoty, které vytvoří na stěnách potrubí postupně narůstající tvrdý povlak, což může ve svém důsledku vést k neprůchodnosti potrubí. K tomu přičtěme nevábný kal v kanystru vysavače, který je nutno okamžitě odstranit, aby se později nestal zdrojem bakterií a zápachu.

Přední světoví producenti centrálních vysávacích systémů řeší problém vysávání vody pomocí předřazeného vodního separátoru. Jeho jednoduchá instalace, do systému centrálního vysavače umožňuje důsledné oddělení vysávané vody a do potrubí pouští pouze vzduch, zatímco kanystr separátoru s nashromážděným kalem lze jednoduše vyjmout a vylít do výlevky na toaletě. Dlouholeté zkušenosti předních firem v tomto oboru hovoří o tom, že minimálně 90 % podíl činností centrálních vysávacích systémů připadá na tzv. „suché vysávání“. Právě proto zaměřují svojí pozornost na řešení dokonalého filtračního systému vysavače. Zatím co filtr pro „mokré“ sání má malou plochu a ztrácí samočisticí schopnost, u opačného způsobu můžeme uplatnit dokonalý, velký filtr s vysokou účinností. Právě jeho vysoká účinnost zabrání úletu prachových částic a následné abrazi, která vede k předčasnému opotřebení nebo dokonce k poškození motoru vysavače. Obecně je proto výhodnější zakoupit speciální vodní separátor a dát tak přednost jistotě, jednoduchosti a maximální účinnosti.

Při rozhodování o výběru centrálního vysavače se určitě vyplatí, udělat si čas na porovnání technických údajů, záručních a pozáručních podmínek, účinnosti filtru, hlučnosti, elektronického vybavení a dostupnosti náhradních dílů. Porovnejte si tyto ukazatele centrálních vysavačů a teprve potom zaměřte pozornost na cenu. Ne vždy platí: levné = kvalitní!


Poslední názory
celkem komentářů: 0
diskuze

Nejkomentovanější články
Článek: Centrální vysavač DuoVac Kompact Počet komentářu: 18
Článek: Proč si zvolit centrální vysavače? Počet komentářu: 8
Článek: Posviťte si na nečistotu ve Vašem obydlí Počet komentářu: 7
Článek: Vysavače zdrojem čistoty Počet komentářu: 7
Článek: Centrální vysavače Beam snadná cesta k úklidu Počet komentářu: 7
Poslední diskuze
Článek: Centrální vysavače Datum posledního komentáře: 20.12.2011
Článek: Princip centrálních vysavačů Datum posledního komentáře: 20.12.2011
Článek: Centrální vysavač DuoVac Kompact Datum posledního komentáře: 11.9.2018
Článek: Výhody centrálního vysávání Datum posledního komentáře: 20.12.2011
Článek: Posviťte si na nečistotu ve Vašem obydlí Datum posledního komentáře: 9.3.2012